Weekbrief zondag 22 februari 2026
Uit de gemeente
Het was een verrassing dat Cees Bremmer zondag op de stoep stond met de bloemen die bestemd zijn voor degenen die niet in de kerk kunnen komen. Hoewel mijn vouw Marieke Visser al geruime tijd geleden is opgenomen in het verpleeghuis Topaz Vlietwijk, is het een teken van verbondenheid, wanneer zij de bloemen na de kerkdienst krijgt, ook voor mij zelf.
Heel hartelijk dank, Jaap Visser
Hartelijk bedankt,
Afgelopen donderdag kwam Rita Verwij ons, namens de gemeente, een prachtige bos bloemen brengen. Freek en ik waren 4 februari 50 jaar getrouwd. Kan het soms bijna niet geloven, zoveel jaren. Wij zijn, samen met onze kinderen en kleinkinderen, dankbaar dat wij het mochten vieren.
Freek Bakker en Hanneke Atsma
Dienst zondag 22 februari, Dorpskerk, 10.00 uur – ds. Martin Koster
Job 28 en Matteus 4:1-12
Zijn dit herkenbare verzoekingen: tot stenen in je omgeving zeggen dat ze broden worden; je in een gevaarlijke situatie storten en vertrouwen dat hogere machten je zullen redden; veel kennis en macht hebben terwijl anderen, in verwarring gebracht, niet goed weten wat er gaande is? Deze verzoekingen komen op de 1e zondag van de Veertigdagentijd ter sprake in de kerkdienst waar we onder andere Mattheus 4:1-11 lezen.
De diabolos, vertaald met 'duivel' is ook verzoeker en tegenspeler/ beschuldiger ('satan'). Diabolos betekent letterlijk: de door elkaar-gooier. We horen: ‘Na veertig dagen en veertig nachten te hebben gevast wordt van Jezus gezegd dat hij uiteindelijk honger heeft gekregen.’ Honger waarnaar? Naar brood, naar gerechtigheid? 'Zeg dat deze stenen broden worden' zegt de verzoeker tot Jezus. Als reactie op deze verzoeking spreekt Jezus de woorden: Er staat geschreven: "De mens leeft niet van brood alleen, maar van ieder woord dat klinkt uit de mond van God." Wie deze eerste verzoeking van de diabolos en de reactie van Jezus herkent in het eigen leven en dat aan mij kwijt zou willen, ik houd mij aanbevolen.
martin.koster@dorpskerkvoorschoten.nl
Collecte
- Stichting de Brug. Stichting De Brug steunt Cambodjanen bij de opbouw van hun land en geeft bij die steun speciale aandacht aan de allerarmsten en vergeten groepen. Het zijn de Cambodjanen zelf, die het werk doen. Stichting De Brug wil hen daarbij helpen vanuit een houding van respect voor hun aard en cultuur. Stichting De Brug werkt samen met zijn lokale partner Spie. Samen met Spie worden de projecten uitgekozen en uitgevoerd.
- Bijdrage landelijk kerkelijk werk.
U kunt uw gift ook overmaken op rek. NL95 RABO 0155 0067 70 t.n.v. Diaconie Protestantse Gemeente Voorschoten’ o.v.v. de naam collectedoel(en) of gebruik de Donkey KerkApp. Bekijk de presentatie, handleiding en instructievideo nr. 10 voor informatie over het downloaden en het gebruik van de Donkey KerkApp door op de volgende link te klikken: Donkey KerkApp » Heeft u nog saldo in de Appostel app staan, maak dat dan eerst op!
Voorbede
Onze voorbede wordt gevraagd voor patiënten in verpleeghuizen die niemand hebben die voor hen opkomt. Door personeelstekorten en bezuinigingen in verpleeghuizen krijgen verpleeghuispatiënten niet altijd de zorg die nodig is voor hun herstel. Door onvoldoende kennis bij medewerkers is er kans op doorliggen, wondvorming en onjuiste behandeling.
Actuele berichten
Gesprekken over waardigheid en mogelijkheden
Afgelopen jaar hadden we vier druk bezochte bijeenkomsten in aanwezigheid van gemeentelid dr. Heleen Dupuis. Daar werden vragen en ervaringen uitgewisseld over keuzes rondom de laatste levensfase. In een vorige Kerkklok keken we daarop terug en we keken ook vooruit. We willen namelijk graag een soort vervolg plannen om met elkaar te spreken over ervaringen en vragen die wat ons betreft alle leeftijden aan kunnen gaan. Vragen als: Hoe leef ik een waardig leven? Hoe ga ik om met het feit dat rollen waar ik me op had verheugd toch niet voor me weggelegd bleken? Waar word ik blij van? Ondanks ernstige beperkingen: Lukt het om uit te vinden wat nog wel kan? Helpen mijn mensbeeld en Godsbeeld mij bij het vasthouden van waardigheid, het zien van mogelijkheden? Welke gebaren, uitingen, handelingen of acties zijn er mogelijk- naast praten met elkaar - om onze lotsverbondenheid te delen?
Op dinsdagmiddag 24 februari om 14.30 uur willen we hierover in 't Voorhys met elkaar spreken. Ieder hartelijk welkom! Om enigszins te weten op hoeveel deelnemers we kunnen rekenen, zou het fijn zijn wanneer u zich van tevoren aanmeldt bij ds. Koster.
Namens de medevoorbereiders Lineke Stoop en Marijke Osinga,
Martin Koster: 070 4065871: martin.koster@dorpskerkvoorschoten.nl
Update Carijn Westeneng
Na een periode van afwezigheid ga ik weer beginnen met het rustig opbouwen van mijn werkzaamheden. Dit betekent dat ik stap voor stap mijn vertrouwde taken weer oppak. Het kan dus zomaar zijn dat u mij binnenkort weer tegenkomt in de kerk. Ik zie ernaar uit weer aan het werk te gaan en u weer te ontmoeten!
Donkey KerkApp
Vanaf nu beschikt onze Dorpskerk over een eigen KerkApp (Donkey) die u in de app stores kunt vinden met de zoekterm: dorpskerk voorschoten
Met deze app heb je alles op één plek:
- Contact met gemeenteleden en ‘smoelenboek’
- Groepen op maat waar jij bij wilt horen
- Agenda & Activiteiten
- Digitaal collecteren (vervanging van de Appostel app)
- Vervanging van WhatsApp groepjes
- En nog veel meer…
Hiermee blijf je ook gemakkelijk op de hoogte van nieuws, activiteiten en belangrijke informatie binnen onze gemeente.
Een korte presentatie, handleiding en instructievideo’s staan klaar op onze website: Donkey KerkApp
We hopen dat je net zo enthousiast zult zijn als wij. Samen blijven we verbonden!
Hartelijke groet, Namens het Donkey KerkApp team
Katinka Fledderus & Wouter van Bemmel
E-mail: donkey@dorpskerkvoorschoten.nl
P.S. De Donkey KerkApp werkt ook prima op een PC, Laptop of Tablet, zie ook instructievideo nr. 12 en 13 op onze website via bovenstaande link.
Resultaten Actie Kerkbalans 2026
Van 10 tot en met 24 januari 2026 is de Actie Kerkbalans 2026 gehouden. Hierbij geven wij u de belangrijkste uitkomsten.
De Actie 2026 heeft tot nu toe 261.000 euro opgebracht met 686 deelnemers. In 2025 was de opbrengt 257.000 euro met 701 deelnemers. Dit houdt een stijging in van ruim 1,5 % ten opzichte van 2025 en met 15 deelnemers minder dan vorig jaar. Een goed en positief resultaat dus voor 2026.
Ten opzichte van de begroting 2026, waarin de vrijwillige bijdrage is begroot op 247.500 euro, is sprake van een positief resultaat van 13.500 euro. Na jaren van afname is dit een bemoedigend resultaat. Wij willen alle gemeenteleden dankzeggen die hieraan een bijdrage hebben geleverd. Met name onze dank aan de vele vrijwilligers die dit jaar opnieuw de enveloppen rondbrachten en ophaalden.
Het College van Kerkrentmeesters
Huispaaskaarsen (herhaald bericht)
De lijst voor het bestellen van huispaaskaarsen hangt tot en met de ochtenddienst op zondag 22 februari a.s. in 't Voorhuys. U kunt de voorbeelden ook vinden op de site www.boca.nl
Anneke Uyterlinde (anneke.uyterlinde@gmail.com) verzorgt de bestellingen. Zij neemt contact met u op over het afhalen en betalen van uw kaars. Aflevering van de huispaaskaarsen is waarschijnlijk in de week voor Pasen.
Vakantie (herhaald bericht)
Ds. Hans Meijer heeft vakantie van 14 tot 21 februari. Collega Martin Koster neemt waar en kan, indien nodig, waarneming regelen.
- Meer informatie over onze gemeente en onze activiteiten kunt u vinden op onze website: www.dorpskerkvoorschoten.nl.
- Aanleveren kopij Weekbrief: weekbrief@dorpskerkvoorschoten.nl
(Vóór woensdag 24.00 uur). Graag beperken tot maximaal 150 woorden.
|
|