Kerktuin maart 2026 Kerktuin maart 2026

Na een fikse opruim- en snoeibeurt krijgen de  plantjes nu lucht en licht en met wat maartse buien erop barst  het voorjaar los. Krokussen in geel, wit en paars, gele  narcissen en vrolijke viooltjes erbij geplant. En nu dan de blauwe druifjes, in licht en donker blauw, waar de hommels uit komen snoepen.  Ook de struik met rode bloemen, de Japanse sierkwee staat er mooi bij. Binnenkort bloeit de Weigelia, een struik met roze bloemetjes aan lange stelen. Ik hoop dat de Phlomis of het brandkruid nu echt laat  zien wat ik u vorig jaar beloofde, die  mooie gele lipbloemen geeft. Verder lopen alle planten  goed uit. Het sedum, de
vetplant, heeft het niet zo naar zijn zin. Misschien doordat nog steeds honden en katten de tuin met een bezoek “vereren” en de plantjes loswoelen. Heeft iemand nog een verbodsbordje voor honden over 😉 ?

Gelukkig krijgt de tuin van voorbijgangers ook veel aandacht. Dat merk je als je in de tuin bezig bent; veel mensen spreken hun waardering uit. Een gezin met een jong meisje wilde op de foto met de toen wit bloeiende krokussen. En pas met kleindochter naar de hommels gekeken, die op de blauwe druifjes te zien waren... Even de  kerktuin van dichtbij  bekijken, het is de moeite waard!

Groet van Marijke de Boks ( lid Groene Kerk)
 
terug